Yerden Isıtma Yıkama
 

Yerden Isıtma
Tesisatınızı yıkatın,

Ailecek tasarruflu ısınmanın keyfine varın...

Dünya hızlı bir şekil de konfor,estetik,sağlık ve tasarruflu olması sebebiyle yerden ısıtma sistemine geçerken bu sistem ülkemizde yeni yeni uygulanmaktadır.

Bu az uygulama sebebiyle tanınmayan sistemde kullanılan hatalı ve ucuz malzemeler bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma sistemin de kullanılan yer altı boruları dünyada kullanıldığı gibi oksijen bariyerli olmalıdır. Oksijen bariyer özellikli borular içlerine gün ışığı ve oksijen geçirmezler bu özeliklerinden dolayı sistem içinde kesinlikle çamurlaşma oluşmaz. Fakat oksijen bariyerli yerden ısıtma boruları maliyet olarak döşeyici ve mütahit firmalar tarafından kullanılmamaktadır. Yapılan gözlemler de ülkemizde yerden ısıtma kullanılan mekanların % 80 nin de kullanılan boruların oksijen bariyersiz olduğu görülmektedir.

Bu tür kullanılan bariyersiz yer altı boruları,içlerine gün ışığı ve oksijen alarak, dolaşan suda aşırı çamurlaşmaya ve bu çamurlaşmayla kombi pompasının itme gücünü azaltarak yer zemininde ayakla hissedilir derecede ısı kayıplarına sebep olmaktadır. Buna ek olarak çamurlaşma,dağıtıcı kolektörlerde tıkanıklık ve kireçlenme oluşturduğundan gaz sarfiyatını yükselterek bizlere maliyetli bir fatura olarak geri döndüğü de açıkça bilinmektedir.

Bu gerçekle, 32 yıllık tecrübemizle Avrupa ve Türkiye'nin ilk tesisat yıkama servisi olan tesisatyikama.com yerden ısıtma tesisatlarınızı 3 yılda bir yıkatmanızı, kolektörlerin izi 6 yılda bir santrifüj kolektörle değiştirmenizi tavsiye eder.

Vaillant-Demirdöküm

ECA ve Alarko Yetkili Servisleri Tesisatyikama.com u tavsiye ediyor.